קידום אתרים לדף הראשון במנועי החיפוש ובמיוחד גוגל

במנועי חיפוש, לאורך השנים, תוצאות הנמצאות בעמוד הראשון קיבלו חשיבות מרבית בהתייחסות לכמות הטראפיק ותנועת הגולשים הנכנסת. כל מומחה שיווק אינטרנטי, מודע לעובדה שאם האתר שבבעלותך לא מגיע לתוצאות בעמוד הראשון במנועי החיפוש, תנועת הגולשים אליו תואט משמעותית במוקדם או במאוחר. שאל את עצמך, האם במהלך חיפוש אתה מגיע אל עמוד התוצאה הרביעי ומעלה?

בעקבות ריבוי האתרים ברשת האינטרנט עם השנים, פקעה סבלנותם של הגולשים המצויים והם בדרך כלל דינמיים מאד בחיפוש שלהם, עד כדי מעבר בין דפים ומביטוי חיפוש אחד למשנהו על מנת לקבל את המידע הרצוי, וזאת מבלי לעבור כלל מעבר לעמוד הראשון במנועי החיפוש. נגזרת הדברים מובילה למסקנה פשוטה וברורה. הכרחי להופיע בחזית.

מילות מפתח – זנב ארוך
מתפקידם של מומחי קידום אתרים, לשפר ולעזור ללקוחותיהם לבחור את ביטויי המפתח ההגיוניים והמדויקים יותר ולהניב מכך תוצאות ממוקדות יותר. לדוגמא, בבעלותך אתר למכירת רכבים ומילת המפתח העיקרית שלך היא “מכונית” (עליה בנויה תשתית הקידום). כמעט בלתי אפשרי לקדם מילה זו עבור המקום הראשון. זאת מאחר והתחרות  עבור מילה זו היא עצומה ומספר התוצאות שמנוע החיפוש נותן בעבור מילה זו גובלת במיליונים. בעוד שאם עיקר קידום האתר מושתת על ביטוי מפתח כגון “מכוניות ספורט”, ו/או “מכונית משפחתית” ו/או “מכונית ליסינג” וכן הלאה, אזי רמת התחרות תהיה נמוכה יותר והסיכויים להיות מדורג בדף הראשון במנוע החיפוש, הופכים לגבוהים יותר.

למרות שמספר הגולשים המחפשים את הביטוי “מכוניות ספורט” הוא אכן נמוך בהרבה מ”מכונית”, אלו שאכן מחפשים מידע אודות מכוניות ספורט, או מאידך מחפשים לרכוש אחת, ישתמשו דווקא בביטוי המפתח הזה (מכוניות ספורט) על מנת להשיג את מבוקשם. כלומר, גולשים מועטים יותר אך בהחלט “איכותיים” ורלוונטיים יותר.

מיקומי מילות מפתח
לסיכום, עבור כל דף נפרד באתר שלך השתמש בכותרות ייחודיות ובמילות מפתח שונות. בכך, יגדלו הסיכויים לאותו הדף להיות מקודם במנוע החיפוש, עבור יותר מביטוי מפתח אחד מתוך הכמות הכללית. השתמש בחוכמה בביטויי מפתח בתוכן האתר והדפים המובילים. מילות המפתח ו/או ביטויי המפתח באתר, ראוי שיהיו מפוזרים באתר באופן מבוקר, הגיוני וענייני.

מצד שני, לא באופן מופרז / מלאכותי. שימוש מופרז במילות המפתח באתר אינו מומלץ מאחר ומנועי החיפוש בכוחם להחשיב את האתר כאתר ספאם ולהעניש את האתר בהרחקה ממנוע החיפוש או בהורדה לדפים האחרונים בתחום.  בנוסף, השתדל להיות עקבי ולהזין מילות מפתח וביטויי חיפוש מובילים בתגי ה- ALT של כל תמונה ותמונה באתר.